Kínai delegáció az EKE OFI-ban

2018. szeptember 11-én kínai delegáció érkezett az Eszterházy Károly Egyetem Oktataskutató és Fejlesztő Intézetbe. A küldöttség Hupej tartomány kormányzat oktatási tanácsának a tagjaiból áll.
Tovább

Folytatódik a Fejlesszünk együtt! program

2018. szeptember 17-től 28-ig a szakgimnáziumok 9-ik évfolyamán komplex természettudományt tanító pedagógusoknak lehetőségük nyílik tesztet kitöltetni a diákjaikkal, amiből megtudhatják, hogy tanulóiknak milyen előzetes ismereteik vannak a természettudományok terén. Megismerhetik motivációjukat, megtudhatják, hogy mire kíváncsiak.
Tovább

Tanulói aktivitás a 21. században

Az Eszterházy Károly Egyetem Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (EKE OFI) 2018. augusztus 30-án A tanulók hangja – a híd a tanuláshoz címmel rendezte meg az Erasmus+ KA2 projektjének szakmai műhelykonferenciáját, melynek a BGSZC Hunfalvy János Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Kereskedelmi Szakgimnáziuma adott otthont.
Tovább

Világ Legnagyobb Tanórája 2018

Az ENSZ 2015 szeptemberében indította útjára a „Project Everyone” kampányát, amelyben a Világ Legnagyobb Tanórája keretében a 17 Globális Célt szeretné megismertetni a gyerekekkel. A kezdeményezéshez világszerte számos ország, köztük Magyarország is csatlakozott.
Tovább

Hogyan alakítják a tanulási folyamataikat egy budapesti szakgimnázium diákjai?

A Student Voice Erasmus+ KA2 projektről beszélgettünk Kákonyi Luciával az EKE OFI pedagógiai fejlesztőjével, illetve a projekt során kifejlesztett  stresszmentes értékelésről  Eőri János tanárral és tanítványával, Kósik Tímeával, valamint  a tanulói aktivitásra épülő  tanulásról Luciával és tanítványaival, Sofyan Nabilával és Lendvay Zitával.
Tovább

Oldalak

A honlapon található adatbázisban lévő tanulmányok, egyéb szellemi termékek, illetve szerzői művek (a továbbiakban: művek) jogtulajdonosa az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet. A jogtulajdonos egyértelmű forrásmegjelölés mellett felhasználást enged a művekkel kapcsolatban oktatási, tudományos, kulturális célból. A jogtulajdonos a művek elektronikus továbbhasznosítását előzetes írásbeli engedélyéhez köti. A jogtulajdonos a művekkel kapcsolatos anyagi haszonszerzést kifejezetten megtiltja.