Tanulók, számítógépek, tanulás. A kapcsolat megteremtése

Az OECD 2015 októberében megjelent új kötete nyomán a sajtó felszínes következtetésre jutott: igen hangzatos állítás, hogy azok a tanulók, akik sokat használják az iskolában a számítógépet, rosszabbul teljesítenek, és a PISA-eredmények nem javultak azokban az országokban, ahol jelentős összegeket fektettek az iskolák informatikai fejlesztésébe.
Tovább
Elhunyt Neuwirth Gábor

Elhunyt Neuwirth Gábor

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és a Budapesti Műszaki Egyetem Építéskivitelezési és Szervezési Tanszék közleménye
Tovább

Oktatás-nevelés a digitális korban

2014 októberében rendezett konferenciát és kerekasztal-beszélgetést a Magyar Nyelvstratégiai Intézet és az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága a Tanárok Világnapja 20 évfordulójához kapcsolódóan. A konferencián elhangzott előadásokból most kötetet adtak közre.
Tovább
Iskolai Konfliktus Konferencia az ELTE-n

Iskolai konfliktusok – mit tehetünk?

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet három egyetemmel összefogva hozta létre az Iskolai Konfliktus Tudásközpontot. Első konferenciájukat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Karán tartották 2015. január 20-án a TÁMOP 3.1.1 kiemelt projekt keretében.
Tovább

Pedagógus-életutak régen és most

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet a TÁMOP 3.1.1 kiemelt projekt keretében 2015. január 15-én műhelykonferenciát tartott az Educatio folyóirat hamarosan megjelenő tematikus számához kapcsolódóan Pedagógus életutak, karrierek címmel Budapesten.
Tovább

Pedagógus-életutak régen és most

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet a TÁMOP 3.1.1 kiemelt projekt keretében 2015. január 15-én műhelykonferenciát tartott az Educatio folyóirat hamarosan megjelenő tematikus számához kapcsolódóan Pedagógus életutak, karrierek címmel Budapesten.
Tovább

Oldalak

A honlapon található adatbázisban lévő tanulmányok, egyéb szellemi termékek, illetve szerzői művek (a továbbiakban: művek) jogtulajdonosa az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet. A jogtulajdonos egyértelmű forrásmegjelölés mellett felhasználást enged a művekkel kapcsolatban oktatási, tudományos, kulturális célból. A jogtulajdonos a művek elektronikus továbbhasznosítását előzetes írásbeli engedélyéhez köti. A jogtulajdonos a művekkel kapcsolatos anyagi haszonszerzést kifejezetten megtiltja.