Elismerés és minőség - Országos Felsőoktatási Fórum

Felsőoktatási fórumot tartott az OFI

Budapesten 2014. október 16-án tartották az Elismerés és minőség ‒ Országos Felsőoktatási Fórumot az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) szervezésében, amelyen felsőoktatási szakemberek és a felsőoktatási intézmények képzéssel, oktatással, tanulással foglalkozó vezetői és munkatársai vettek részt.
Tovább

Elköltöztünk

Az OFI elköltözött a 1055 Budapest, Szalay utca 10-14. szám alatti székhelyéről.
Tovább

The Professional Start-of-Term Conference Is Held in Budapest

The Professional Start-of-Term Conference was held on the 26th, 27th and 28th August 2014, in three big Hungarian cities (Budapest, Miskolc and Pécs), with the same program. The event was a joint organisation of the HIERD, the Ministry of Human Capacities, the Educational Authority, the Educatio Kht. and the National Teachers Chamber.
Tovább

The HIERD Hosts an Intern from Mexico

Thirty-four years old Mexican university student Hugo Ivan AGUILAR ESTRADA spent five weeks in the Hungarian Institute for Educational Research and Development as an intern.
Tovább

Mexican Education at a Glance

In the summer for 5 weeks, the HIERD hosted Hugo Ivan Aguilar Estrada, a university student and special education teacher from Mexico as an intern. During his stay in Budapest, he learned about the Hungarian education system, the recent changes, reforms and the current challenges.
Tovább
Kaposi József

Megrendezték a TÁMOP 4.1.2-B nyitókonferenciáját

2014. május 29-én került megrendezésre az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Pedagógiai és Pszichológiai Karán a TÁMOP 4.1.2-B nyitókonferenciája. Rendhagyó módon két intézmény is ismertette a projekt keretében fejlesztési terveit.
Tovább
Iskolai Közösségi Szolgálat

Kulturális ajánlás készült az iskolai közösségi szolgálathoz

2014. május 22-én Hammerstein Judit, Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúrpolitikáért felelős helyettes államtitkár és Dr. Kaposi József, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) főigazgatója tartott közös sajtótájékoztatót Budapesten a kulturális szaktárca és a köznevelési ágazat együttműködéséről az iskolai közösségi szolgálat témájában.
Tovább
Megkezdődött a tankönyvrendelés

Megkezdődött a tankönyvrendelés

Megkezdődött a tankönyvrendelés, az intézményeknek április 30-ig van lehetőségük az igényeiket a Könyvtárellátó Nonprofit Kft.-hez (Kello) eljuttatni. Dr. Hoffmann Rózsa köznevelési államtitkár szerint minden esély megvan arra, hogy szeptember 1-jén nyugodtan, új és minőségi tankönyvekkel indulhasson a tanév.
Tovább

Oldalak

A honlapon található adatbázisban lévő tanulmányok, egyéb szellemi termékek, illetve szerzői művek (a továbbiakban: művek) jogtulajdonosa az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet. A jogtulajdonos egyértelmű forrásmegjelölés mellett felhasználást enged a művekkel kapcsolatban oktatási, tudományos, kulturális célból. A jogtulajdonos a művek elektronikus továbbhasznosítását előzetes írásbeli engedélyéhez köti. A jogtulajdonos a művekkel kapcsolatos anyagi haszonszerzést kifejezetten megtiltja.